View Single Post
Stary 18-01-2019, 16:03   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

Cytat:
Myślałem, że włączenie zapłonu na kilka sekund i odczekanie aż zgasną niektóre kontrolki i zagrzeje się świeca, jest słusznym sposobem odpalania samochodu.
W zasadzie ma zgasnąć kontrolka immo, ale w praktyce można kręcić wczesniej.
Co do zagrzania się świecy: twój samochód ma świecę płomieniową, uruchamianą dopiero poniżej temperatury ok. -5 st.C przez elektroniczny moduł i jest to sygnalizowane (powinno być) żółtą kontrolką świecy. W pozostałych sytuacjach - czy silnik zimny, czy gorący - ta świeca nie działa.
Moduł elektroniczny uruchamia kontrolkę, świecę i zawór podający paliwo na świecę. Po zgaśnięciu kontrolki można startować rozrusznikiem, świeca działa jeszcze długo podczas pracy silnika po zgaśnięciu kontrolki. Moduł jest słabym elementem tego układu, lubi się psuć. Ma wtyk kontrolny, którego zwarcie uruchamia układ bez względu na temperaturę i można wtedy skontrolować jego pracę. Opis działania EPIC-a jest w wątku https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=112144, spróbuj poczytać, aby wiedzieć czym jeździsz.
Cytat:
Czy to może być wina jakiegoś czujnika temperatury albo zapowiedź większego problemu?
Może być, ale z takim problemem na tym etapie bym raczej nie walczył. Być może nie mam racji - ale nie lubię wyszukiwać sobie kłopotów.
Cytat:
Na Śląsku nie znalazłem nikogo, kto miałby specjalny tester do tej pompy. Może któryś z szanownych użytkowników ma namiary na taką osobę?
To cię pocieszę: chłopcy w Australii - gdzie były eksportowane Transity z EPIC-em - także szukają kogoś z odpowiednim testerem, poprzez brytyjskie Forum Transita, na którym zauważyłem ich błagalne wpisy. Czyli twój problem jest problemem... światowym. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Epic Sydney.jpg (88.2 KB, 3 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2019 o 22:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem