Temat: [S-MAX 2006-2015] 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
View Single Post
Stary 11-05-2017, 01:06   #279
Adrain
ford::amateur
 
Avatar Adrain
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 12-03-2017
Skąd: Czeladź
Model: S-max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Jestem od niedawna użytkownikiem Smaxa 1.5 EB 160KM. Wybór silnika zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia i rocznego przebiegu. Jeśli rocznie planujesz jeździć powyżej 30 000km to polecam diesla. Ma niewielką turbodziurę i jest bardziej elastyczny. Jeśli natomiast planujesz robić około 15 000km to zdecydowanie polecam 1.5 EB. Jest zdecydowanie cichszy wręcz bezszelestny, ma poniżej 10s do setki, jest tanszy w przeglądach i ubezpieczeniu. Poza tym całkiem dobrze przyspiesza i wyprzedza (ma lepsze przyśpieszenie niż podstawowy diesel - można sprawdzic w cenniku). Należy jednak pamiętać o turbodziurze przy niskich obrotach, co poprostu oznacza wcześniejszą redukcje biegów. Generalnie bardzo polecam 1.5. Spalanie waha się od 8 do 9 litrów. Przy jeździe powyżej 160km/h sięga 10 nawet 11 litrów. Średnie na trasie przy 5 osobach i z pełnym bagażnikiem wyszło 8.3 (prędkość na tempomacie 135km/h na dystansie 600km). Jeśli miałbym jeszcze raz kupić S-maxa do miasta, a jeździłem różnymi silnikami, to zdecydowanie wybrałbym 1.5.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Adrain jest offline   Odpowiedź z Cytatem