View Single Post
Stary 16-03-2020, 20:23   #1714
moktar
ford::amateur
 
Avatar moktar
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-08-2014
Skąd: ze wsi
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał luko_j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"twardo" chodzą i ciężko pali (nie, że długo tylko tak jakby nie mógł przepchnąć paliwa).
Ja sobie tak myślę że to może mieć związek z tym że parametry wtryskiwacza trochę się rozjechały na nowych częściach i po samoadaptacji się uspokoi, tym bardziej że wtryski 504z są do Euro 3 czy jakoś tak z końcówką jak dobrze pamiętam PBD135L z siedmioma dziurkami zamiast sześciu jak w PBD133 501z. Przekładki między zaworkiem a końcówką też mają inne numery w tych wtryskach, ale sobie nie przypomnę jakie.
Cytat:
Napisał luko_j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym teraz je robił to najpierw bym oznaczył korpus w stosunku do nakrętki i wtedy dopiero rozkręcał i czyścił. Poskładałbym na nowych częściach i skręcił do wyznaczonego oryginalnie miejsca.
Nie gniewaj się, ale osobiście myślę że to nie jest dobry pomysł. Może być różnica w wymiarach nowego i starego zaworka, teoretycznie wysokość to 9 mm, ale z reguły jest zawsze różnica jednej a nawet dwóch setek przeważnie na plus. Z końcówką może być podobnie. Ja skręcam do oporu plus niecałe ćwierć obrotu, najważniejsze z wyczuciem. Jak skręcałem kluczem dynamometrycznym wg. serwisówki to było za mocno. Zaworek potrafił się wcale nieotwierać, widać jakieś naprężenia się robiły.
moktar jest offline   Odpowiedź z Cytatem