Temat: [Kuga 2008-2012] Po czym poznać że DPF dopala sadzę.
View Single Post
Stary 16-09-2019, 17:25   #71
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Cytat:
Napisał Turbo Kuga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, wypalanie DPF-a można tylko zobaczyć na średnim spalaniu. tz: ja mam na wyświetlaczu komputera ustawione średnie spalanie i zanim wyłączę auto to patrzę jakie jest spalanie ( na postoju) powinno być około 0,5 / 0,8 L, a gdy trwa wypał DPF-a to będzie około 2,5 l/ 2,8 l. Niestety tylko tak można to zaobserwować.

Bump:

Kolego DPF-a nie wolno wypalać na postoju, podczas wypalania temperatura sięga niemal 1200 stopni i może to doprowadzić do samozapłonu. Dlatego jak jest wypał DPF-a to najlepiej jechać i to na wysokich obrotach, ponieważ podczas jazdy jest chłodzenie DPF-a.
Kolego bzdury piszesz temperatura wypalania to max 650-660 stopni
Mówisz że na postoju nie można wypalać DPF , w takim razie co zrobisz gdy podczas jazdy rozpocznie się dopalanie i po minucie stajesz w korku lub na swiatlach?
Fabrycznie nie masz kontrolki skąd wiesz kiedy i gdzie nastąpi dopalanie?
Jeśli nie wolno na postoju to już rozwiązałem dylamat dlaczego ludzie na autostradzie podczas wypadku pod prąd jadą, napewno myślą tak jak ty DPF się dopala więc musimy jechać
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem