Temat: [modyfikacja] Focus MK2 Montaż mat grzewczych
View Single Post
Stary 29-05-2020, 10:53   #10
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Montaż mat grzewczych

Cytat:
Napisał defqon1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robię maty grzewcze do aut . Chciałbym robić też dla forda . Natknąłem się na sterownik. W jakiej postaci , jaka wartość i w jakich jednostkach jest dostarczana z pokrętła do sterownika?
focus mk2 (+lift) oraz focus mk3 przedlift oraz te fordy które mają pokrętła do regulacji ogrzewania fotela.

Pokrętło ma po prostu rezystor (potencjometr) z wyłącznikiem (na pozycji 0).
https://media.ffclub.ru/up129808-1_17.jpg

Konfiguracja przełacznika to po prostu dzielnik napięcia (sterującego) którym zmieniamy poziom napiecia (niskoprądowo) aby sterownik pod fotelem (moduł grzania fotela) mógł wysterować PWM tworząc napięcie maty a w konsekwencji temperaturę grzania.

W innych np. mondeo czy focus mk3 lift sterowanie grzaniem odbywa się po magistrali LIN (LIN-BUS) jednoprzewodowej. Ponieważ nie grzebałem w nich to mogę domyślać się że podawanie polecen sterujacych do sterownika odbywa się przez odczyt przycisków +/- a BCM (GEM) zamienia ten wybór podajac informacje na LIN-BUS informacje do sterownika grzania mat. Pewnie więcej można doczytać z ogólnodostępnych schematów.

tutaj masz rosyjskie forum https://ffclub.ru/topic/54170/jump_1040/

Wg mnie zrobienie sterownika + maty wegłowe dla elektronika to nie problem za wyjatkiem sterowania przez LIN. Obecna technologia przetwornic PWM na MOSFET mocy powinna być pomocna, napewno nie powinna kosztować krocie jak w ASO.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 31-05-2020 o 20:47
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem