View Single Post
Stary 11-05-2021, 09:08   #99
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: pisk z koła tylnego

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam taki pomysł. Spróbij procedury serwisowej dla elektrycznego recznego. Temat jest podwieszony. Cofnij klocki. Moze faktycznie cos sie blokuje. Bo nożny wg opisu raczej działa. Zobaczysz na podnosniku jak sie kola toczą
Witam, ogrzewam temat bo cały czas mam nierozwiązany problem.

Przypominam - na koniec grudnia 2020 zmieniałem z tyłu komplet tarcz i klocków na ATE.

W marcu - po tym jak samochód stał dwa tygodnie - podczas jazdy zauważyłem pisk podczas jazdy z tyłu. Pisk cichnie podczas hamowania, po puszczeniu hamulca wraca. Te piski pojawiają się po przejechaniu ok 10-15 km jak hamulce "trochę rozgrzeją się". dodam, że TYŁ - LEWY po przejechaniu 50-100 km bardzo gorące tarcze, zacisk i ciepłe już felgi...

Mechanik weryfikował i rozkręcał, czyścił, przesmarował - prowadnice, blaszki, zaglądał pod gumkę tłoczka -wszystko czyste przesmarowane.

HAMULEC RĘCZNY ELEKTRYCZNY !!!

Zgodnie z tym co pisaliście - ponownie rozebrałem i oczyściłem i przesmarowałem tył lewy, który wydaje piski i nic.

CO NOWEGO - zauważyłem, że nie tylko lewy tył tak grzeje ( gdzie piszczy ) ale też tył prawy. Wszystko gorące jak ogień po przejechaniu nawet 20 km.
Po krótkiej trasie np. 50 km przód jest ciepły ale nie gorący - psikam nawet wodą w sprawy aby "testować temp". z przodu woda spływa a z tyłu jak patelnia w sekundę paruje...z tyłu gorące jak ogień tarcze, zaciski i duzo cieplejsze alufelgi....DODAM, ŻE FARBA NA TARCZACH ATE ( na tym fragmencie który nachodzi na piastę ) JEST JUŻ CAŁA WYPALONA I CIEMNA, PODEJRZEWAM ŻE OD TEMPERATURY.

co zrobić bo nie będę wymieniać wszystkiego z tyłu ????

Chyba niemożliwe aby dwa elektryczne zaciski padły odrazu ??

Nie mogę tak jeździć jak tak się grzeją te hamulce po trasie 30-50 km.

Skoro hamulec elektryczny to linek nie ma - to co ZACISKI ? przewody elastyczne których jest tam mnóstwo bo są w "kawałkach" które się łącza jak patrze na katalog Ford

nie wiem co robić dalej...pomóżcie proszę
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem