Temat: [Mondeo 2014- ] Rozbieranie lusterek
View Single Post
Stary 18-06-2019, 07:09   #8
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Rozbieranie lusterek

Cytat:
Napisał pawel_88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno rozłożenie jest możliwe, swego czasu nie zdążyłem kupić na allegro plastikowej ramki lusterka, którą u siebie mam pękniętą. Dołączam zdjęcie jako załącznik. Aktualnie mam lusterko "dawcę", z którego nie wiem jak wyjąć ramkę, a dodatkowo operację będę musiał powtórzyć w celu wymiany. Ramię przesuwa się wobec pozostałej części lusterka na takim jakby trzpieniu, który ma cztery wgłębienia/nacięcia od góry - wydaje się, że jakimś sposobem trzeba go przekręcić, by wyszedł. Mi się to jak na razie nie udało, a próbowałem go przekręcić różnymi sposobami.

Do sprzedającego z allegro dzwoniłem, nawet pytałem jak on to rozebrał, bo ramię lusterka miał na odrębnej aukcji. Niestety nie potrafił mi powiedzieć, ma kogoś od plastików i demontażu części.

P.S.: Jako rozwiązanie ostateczne zastanawiam się nad rozwierceniem tego tzw. "komina" śruby i ponowne złożenie poprzez nitowanie. Niestety pewności nie mam, czy plastik nie pęknie.
Z ASO dostałem tylko taką odpowiedź: "Lusterko nie jest rozbieralne w całości"
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lusterko.jpg (7.2 KB, 195 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kasprzak ; 18-06-2019 o 11:38
kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem