View Single Post
Stary 21-07-2020, 10:59   #13
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Napisał arrtee(tm) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ale odradzam remont silnika w często polecanym PZ Service Mikołów.

Oddałem im swój samochód, gdzie przeprowadzono remont silnika. Ponad 5500 zł wydałem... w błoto.

Okazało się, że nie wymieniają w tym warsztacie pierścieni. Po remoncie auto zaczęło brać olej w ilości ok 0,5l na 100 km.

Na taki stan rzeczy otrzymałem odpowiedź, żebym znalazł sobie inny silnik i mi go przełożą...

Ratunkiem okazał się warsztat Klebera. Nie dość że dało się zrobić pełny remont silnika, (który dalej nabija kilometry), to zrobił to taniej.

Także z własnego i kosztownego doświadczenia - całkowicie odradzam PZ Service w Mikołowie.

Wypalcowano ze szmartfona


Panie Arturze, W Pana samochodzie w listopadzie 2019 była demontowana głowica w związku wypalonymi gniazdami zaworowymi, a nie remont silnika. Kwota za tą naprawę to 5100 (nie 5500)pln i zawiera nowy łańcuch rozrządu z kołami napinaczem i prowadnicami, usługę zewnętrzną naprawy głowicy oraz wszystkie części. O kosztach był Pan poinformowany i pomimo kwoty naprawy nieadekwatnej do wartości auta i ryzyka związanego z trwałością silnika samego w sobie, zaakceptował ją Pan. Branie oleju, co nie ma związku z naszą wcześniejszą naprawą zgłosił Pan na początku kwietnia, więc po prawie 6 miesiącach. Odpowiedź brzmiała, że jedynym ekonomicznym rozwiązaniem dla Pana jest wymiana silnika. Technologia Forda, czego się trzymamy, nie przewiduje wymiany pierścieni i oczywiście tego nie robimy. Jednocześnie gratuluję innemu warsztatowi, że rozwiązał problem "zgodnie ze sztuką". Z pewnością użył pierścieni dedykowanych do tego silnika (nie istnieją na rynku), używając nowych jednorazowych śrub korbowodowych, których również nie ma w sprzedaży. Pomimo Pana oceny, życzę aby znalazł się Pan w tej mniej licznej grupie, gdzie taki "remont silnika" nie kończy się dramatycznie. Pozdrawiam.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem