View Single Post
Stary 13-11-2008, 19:47   #1
w115
ford::average
 
Avatar w115
 
Zarejestrowany: 18-12-2005
Skąd: DW
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Przeciekająca tylna lampa / woda w lampie - jak temu zaradzić?

Teraz to już się wkurzyłem. Moje auto ma 3 lata, niecałe 50k przebiegu, nigdy nie uderzone, zadbane, wszystko jest okej. I nagle kompletnie bez przyczyny zaczęła pojawiać mi się para w tylnej lewej lampie, najpierw to zbagatelizowałem "bo tak się czasem przecież zdarza" ale jak para nie schodziła długo to przyjrzałem się sprawie. Okazało się w że w lampie stoi woda do połowy żarówki przeciwmgielnej! Wyjąłem lampę, wylałem wodę, rozebrałem ile mogłem (a niewiele się da) osuszyłem - jakie tam są tandetne piankowe uszczeleczki!! Zwaliłem problem na kolegę z myjni który może zbyt dobrze posunął karcherem i woda pokonała owe beznadziejne uszczelki. Ale niestety, już mam pewność że dostaje się deszczówka. Byłem dziś w ASO ale okazało się że uszczelek nowych nie kupie, mogę sobie za to sprawić całą lampę za 360 zł :fcp24 (znalazłem już nowy oryginał z poza ASO za 250 zł ale nie spieszy mi się do wydawania tylu pln ....)
Może ktoś miał taki problem? Może wiecie którędy może się dostawać woda? Jak to sprawdzić? Silikon odpada, jak zakleję to nie dostanę się do żarówek, a klejenie silikonem do okoła lampy będzie beznadziejnie wyglądać a i tak nie mam pewności którędy h2o się dostaje.... Lampa oprócz panelu obsad żarówka jest praktycznie nierozbieralna.... :fcp6 No ręce opadają.....
__________________



w115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem