View Single Post
Stary 12-11-2017, 13:43   #16
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Witam

Pogrzebałem trochę Focccusem.

Cytat:
Napisał edmun
Jakie ustawienie masz tutaj?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam jeśli w Forscanie nie ma takiej opcji żeby to ustawić. Mogłem się pomylić.
W tej opcji było "No Set".
Gdy ustawiłem tak jak podałeś, nie było żadnej różnicy.
Zmieniłem za to opcje #16 DRL i tam ustawiłem "Always headlights".
Po tym ustawieniu światła mijania włączają się automatycznie zawsze - w pozycji "Auto", ale także i "0" - nie da się ich wyłączyć. Jedynie w pozycji pozycyjnych światła mijania się wyłączają. Tylne światła pozycyjne świecą zawsze, na każdym ustawieniu, bez zależności czy wg czujnika zmierzchu jest jasno czy ciemno.
Teraz czujnik zmierzchu w trybie "AUTO" reguluje oświetleniem nastrojowym oraz ewentualnie pozwala (lub nie) włączyć halogeny, światła drogowe lub tylne przeciwmgielne w zależności od tego czy jest ciemno.

Cytat:
Napisał p.saw
Po co od razu od choinki? Jest kilka modeli DRL Led dedykowanych dla FF mk3 i po zamontowaniu świetnie współpracują się ze światłami automatycznymi.
Np. takie:http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-d...694208530.html
Póki co, nie jestem zainteresowany takim rozwiązaniem.

Zakładając ten temat, chciałem osiągnąć to co udało mi się ustawić. Skoro świateł drogowych automatycznych nie da się zrobić, temat uważam za zamknięty.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Witek6935 ; 13-11-2017 o 17:49
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem