View Single Post
Stary 10-11-2012, 18:58   #1
stachan
ford::beginner
 
Avatar stachan
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Galaxy Mk-2
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 41
Question Po wymianie silniczka krokowego falują obroty 200-300. Jaka może być przyczyna ?

Witam serdecznie. Forum przeszukane - jeden w miarę podobny znaleziony. Niemniej jednak pozwalam sobie załozyć własny ze względu na dodatkowe pytania.

Historia choroby:
Na wolnych obrotach (bez znaczenia temperatura i załączona klima) wahnięcia obrotów rzędu 200-300. Bez specjalnego cyklu ale zauważalne. Po przejrzeniu forum wybór pada na: krokowy / przepływomierz / lambda.

Działanie:
Wymiana krokowego, kontrola lambdy (ok) i przepływki (tutaj wg mechanika ok ale po odpięciu brak różnicy w pracy silnika...).

Mozliwe zaniedbanie:
Po kontroli przepływki nie było resetu ecu, o którym wyczytałem na forum czyli odpięcia akumulatora na 30 minut. Zostało to wykonane dzień później, lecz nie zlikwidowało objawu, który pojawił jako nowy a wg mnie silnik nie pali na jeden cylinder. Wzrosło również spalanie, które pokazuje komputer podczas jazdy. Silnik nie ma mocy choć pracuje. Wolno się rozpędza a buda cała drży.

Pytania:

1/ czy wymiana krokowego wymaga zabiegów specjalnych typu reset czegokolwiek?

2/ jeśli objawy pasują do opisanych (czyli brak pracy na jednym cylindrze) to powodem może być:
a) brak resetu ecu?
b) przewody / świece?
c) cewka?

A może inna diagnoza?

Proszę o wskazówki bo szkoda mi kasy na próby a jestem bliski wymiany w poniedziałek świec, przewodów i przepływki.
stachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem