View Single Post
Stary 11-11-2012, 14:32   #9
stachan
ford::beginner
 
Avatar stachan
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Galaxy Mk-2
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 41
Domyślnie Odp: Po wymianie silniczka krokowego falują obroty 200-300. Jaka może być przyczyna ?

Cytat:
Napisał maciaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa lata na kable i świece to sporo, oczywiście wszystko zależy jeszcze od tego co przeszły. Na twoim miejscu nie miałbym pewności do niczego. Nie wiem jak sprawdzić cewkę, trzeba by zrobić poważne pomiary najlepiej z oscyloskopem bo po samych rezystancjach niewiele można powiedzieć jeżeli nie ma ciągłego zwarcia. Czym się kierować przy zakupie... - portfelem. Ja u siebie mam dwa zamienniki cewek za 140zł firmy MG i już rok jeżdżę i jest absolutnie w porządku. Możesz oczywiście kupić te drogie, Bosch, Motorcraft (ok 350zl za szt.) itp.

Można zamienić na jedną owszem. Gdzieś na forum musiałbyś poszukać, ja się w to nie bawiłem.
Przeszły niewiele bo 22 tys. km ale może czas zrobił swoje... Czyli zaczynam od świec i przewodów oraz przepływki.
Odnosnie przepływki: czy tutaj zwrócić na coś uwagę? Jaka firma najlepsza? Jak wymienić (w sensie adaptacji / resetów)?
stachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem