View Single Post
Stary 02-11-2018, 06:25   #15
kiniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: S-Max Vignale AWD
Silnik: 2,0TDCI 190km
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Witam kolegów

Mam takie pytanie, a raczej prośbę o poradę.
Umówiłem się do ASO w Rzeszowie w celu wymiany oleju w automacie. Po około 2 godzinach zadzwonił do mnie pan i powiedział, że nie wymienią mi oleju ponieważ w skrzyni jest zapisany błąd P0715 błąd czujnika prędkości obrotowej wałka wejściowego.
Goście pokasowali mi wszystkie błędy i kazali przyjechać za około 500 km. Wtedy maja zobaczyć czy błąd zapisał się ponownie.
Z tego co mi powiedziano ww. czujnik znajduje się wewnątrz skrzyni i konieczne jest jej wyciągnięcie i rozebranie. Sam czujnik w ASO kosztuje 800 i do tego usługa wydarcia i rozebrania skrzyni.
Na innych forach wyczytałem, że ten błąd może zniknąć właśnie po wymianie oleju i filtra w skrzyni.
I tu mam właśnie pytanie do Was. Czy ewentualnie przed zdecydowaniem się na rozdarcie skrzyni jest sens spróbować wymienić olej i filtr i zobaczyć czy to nie pomoże?
Dodam, że chodzi o Galaxy z 2012 roku z udokumentowanym przebiegiem 126kkm. Wcześniej Olej w skrzyni wymieniony był przy przebiegu 59kkm. Nie zaświeca mi się żaden błąd od skrzyni, skrzynia nigdy nie przeszła mi w tryb awaryjny. Jedyną rzeczą jaką zauważyłem jest to, że czasami jak puszczę hamulec i auto zacznie się turlać to po nieciśnięciu gazu czasami lekko szarpnie. Podobnie czasami lekko szarpnie przy zmianie z 1 na 2. Są to szarpnięcia sporadyczne i występują TYLKO i WYŁĄCZNIE na rozgrzanej skrzyni. Nigdy się to nie zdarzyła jak samochód jest zimny po nocy albo dłuższym postoju.

I jeszcze jedno pytanie. Dysponuję tylko interfejsem DELPHI i nie sprawdzałem jeszcze co za jego pomocą będę mógł odczytać w sterowniku skrzyni i czy będę w stanie pokasować ewentualne błędy przed wymiana oleju.
Co ewentualnie się stanie jak wymienię olej w skrzyni wg. opisanej procedury a w sterowniku faktycznie będzie jakiś błąd. Trybu awaryjnego nie mam.
Chciałbym spróbować z tą wymianą, a jak by to pomogło to wtedy umówiłbym się na wymianę do ASO. Pierwszą wymianę chciałbym zrobić sam, ponieważ w ASO za samą wymianę cenią sobie 450zł z moimi materiałami.
kiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem