View Single Post
Stary 30-11-2020, 14:45   #13
Gregor598
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-11-2020
Skąd: Zakręt
Model: Ford Ka
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie 1.2 benzyna brak start stop

Drodzy forumowicze jestem nowy na naszym forum a także nowym posiadaczem Forda KA z 2011 roku 1,2 benzynka.
Auto zakupione w zeszłym tygodniu i niestety nie działa funkcja start stop zarówno jak silnik jest zimny czy gorący.
Tak patrząc w internecie zapewne poprzedni właściciel odłączał akumulator dużym prawdopodobieństwem jest że reset baterii pomoże.
Dodam że na cyferblacie można tą funkcję wyłączyć lub włączyć i wszystko wyświetla się poprawnie ale nie działa fizycznie.
Próbowałem resetu typu 5 razy światła drogowe trzy razy pedał hamulca. Próbowałem tak że 5 razy tylna lampa przeciwmgielna i trzy razy światła awaryjne. W moim egzemplarzu przycisk przednie przeciwmgielne tylne przeciwmgielne jest jeden. Nic nie działa potwierdzeniem operacji jest mrugnięcie lampki akumulatora 3 razy ale niestety nic takiego nie występuje.
Dziś zauważyłem że zamontowany jest akumulator kwasowo ołowiowy czy może być to przyczyną?.
Proszę o pomoc,z góry dziękuję za wszelkie informacje w rozwiązaniu mojego problemu.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-12-2020 o 13:17
Gregor598 jest offline   Odpowiedź z Cytatem