Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 30-10-2018, 09:56   #41
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Już Ci wszystko tłumaczę.
Odnosiłam się do konkretnego posta, w którym autor prosił o podanie spalania przy średniej autostradowej i jazdą w trasie poza autostradami (50-60).
Zrozumiałam z tego posta, że właśnie interesuje go spalanie w trasie a nie w mieście.

Pierwsza trasa ze średnią 97km/h Poznań->Łódź->Kraków. Poznań->Łódź na tempomacie 140 w obie strony. Pozostała część trasy to dwupasmówka cały czas (coś tam chyba jeszcze w okolicach Krakowa autostrady jest. Jedyne hamowanie na tej drodze to światła, a tak to jedziesz płynnie. Tzn. ja jadę płynnie. Bo ja jeżdżę dość spokojnie. Ty, z tego co czytałam wcześniej zdecydowanie mniej. Na autostradzie spalanie chwilowe komputerowe wahało się najczęściej w okolicy 8,8-9 l/100. Ale poza autostradą, przy utrzymywaniu w miarę stałej prędkości około powiedzmy 88, spalanie chwilowe spada mi nawet do 3,8 a najczęściej jest w okolicy powiedzmy 4,5. Ja się rozpędzam, a potem utrzymuję prędkość na stałym poziomie w ramach możliwości, lekko trzymając gaz (stąd dywagacje na temat podeszwy, bo mam teraz grubszą i często się łapię na tym, że ten gaz duszę trochę mocniej).

Druga średnia - tu Cię chyba zaskoczę - pierwsze 100km to cykl mieszany okolice Poznania plus samo miasto Poznań. Średnia wyszła mi 7.3 W niedzielę wybrałam się do Wrocławia. Najszybciej jechałam na S5, na tempomacie, ponieważ padało, miałam ustawioną prędkość 108 km. Reszta trasy - nie przyglądałam się specjalnie, ale zakładam, że do 90 km na godzinę. Ja w trasie prędkości nie przekraczam świadomie, mogę się zamyślić i wtedy ewentualnie.

Poza tym bardzo rzadko mi się zdarza, że przyspieszam i hamuję w trasie. Normalnie praca-dom oczywiście więcej, ale ja naprawdę jeżdżę spokojnie, nie ścigam się, bo na tym niezbyt mimo wszystko długim odcinku nic to nie zmieni. Raczej przewiduję konieczność zwolnienia dużo wcześniej i zdejmuję nogę z gazu. Bardzo często hamuję silnikiem. Biegi zmieniam przy okolo 2000-2100 obrotach.

Ty masz automat i z tego co czytałam jeździsz na pewno o wiele bardziej agresywnie niż ja.

Moja średnia prędkość w cyklu mieszanym takim codziennym praca-dom to około 38 km/h. Na poprzednim baku komputer pokazał zużycie średnie zużycie paliwa 7.3.

edit: żeby nie było, że jechałam do tego Wrocławia cały dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyjechałam z domu przed 9 raną, we Wrocku na cmentarzu byłam 40 minut, o 14:30 byłam już w domu (po drodze postój 20 minut na jedzenie).

Bump:
Cytat:
Napisał Pastoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wzrost spalania może też zależeć od zmiany opon na zimowe (jeśli już wykonana) lub po prostu stopniowego przyzwyczajenia się do limitów auta i śmielszego naciskania gazu
Nie mam jeszcze zimówek. Pewnie to te grubsze podeszwy i mocniejsze przyciskanie gazu.

Ostatnio edytowane przez Chica ; 30-10-2018 o 10:05 Powód: mała edycja: podaję czas przejazdu do Wrocławia
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem