Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 30-10-2018, 11:39   #43
Chica
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Ecosport ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 19
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Jeśli chodzi o zerowanie, to są tam dwa komputery.
Komputer 1 mam niezerowany od samego początku.
Komputer 2 zeruję co tankowanie.

Jakiś czas temu zaglądałam na 1, z ciekawości co mi pokaże w kwestii spalania - było tam coś około 6.9. Z ciekawości zajrzę wieczorem i dam znać zarówno średnią jak i spalanie. Ale szczerze powiem, wydaje mi się mało precyzyjny. I myślę, że te przekłamania 0,5 litra więcej przy tankowaniu wynikają z tego, że prawdopodobnie na każdej 100-tce coś tam gubi. Pewnie po pierwszych 100 km wskazanie komputera oraz tankowanie wyszłoby bardzo podobnie.
Wnioskuję to z tego, że początkowo prowadziłam z ciekawości statystyki faktycznego zużycia paliwa i rozbieżność między średnią komputerową (niezerowaną na 1-nce) a tankowaniem wynosiła więcej niż 0,5 litra. Natomiast w porównaniu z komputerem 2, tym zerowanym co tankowanie, faktycznie było to 0,5 litra. Potem mi się już znudziło a i sama stwierdziłam, że pewnie więcej z tego auta nie wyciągnę i sobie odpuściłam.

Ale jak pisałam poprzednio. Odniosłam się do konkretnego zapytania Pastoo, na które ciężko by było odpowiedzieć bez zerowania.

Z ciekawości się jeszcze zapytam - jakie są Wasze doświadczenia dotyczące komputerowego i faktycznego zużycia paliwa w innych pojazdach? Czy i są rozbieżności? Ja niestety nie mam porównania, bo i takich komputerów w autach nie miałam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i podsumowując, uważam, że nie taki smok wielki jak go malują. Dla mnie jest ok. Na początku jak mi wyszło 13l/100 to myślałam, że go oddam za niezgodność z umową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze coś chciałam dodać... aha! nie używam auto stopu w korkach. W zasadzie jak wjeżdżam do miasta to go wyłączam. No i na klimie cały rok. To w ogóle dla mnie jest absolutna podstawa komfortu jazdy i nawet nie chciałam słyszeć o żadnych ręcznych pokrętłach.

Ostatnio edytowane przez Chica ; 30-10-2018 o 11:42
Chica jest offline   Odpowiedź z Cytatem