View Single Post
Stary 25-05-2018, 10:40   #10
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1.8L Duratec HE Falujące obroty na biegu jałowym

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nie zauważyłem, że robiłem adaptacje kompa prawie przy pustym baku (70km do pustego wedle komputera). Jutro spróbuję zrobić adaptację jeszcze raz z zalanym pod korek bakiem.

Co do falowania obrotów, to przy kończącym się paliwie skacze praktycznie przy każdym włączeniu biegu jałowego. Po zalaniu paliwa, silnik potrafi złapać jałowy bieg np.:

Jadę między 50 a 60 km/h wrzucam luz, puszczam sprzęgło i silnik łapie jałowe obroty na poziomie 900-1000obr/min przy włączonej klimie i bez niej. W miarę zwalniania wskazówka zaczyna latać w górę i w dół. Czasem od razu po puszczeniu sprzęgła obroty zaczynają falować.

Znalazłem taki wątek.
W przyszłym tygodniu wezmę się za wymianę filtru powietrza, wyczyszczenie przepustnicy i oględziny tunelu dolotowego czy nie ma gdzieś dziury.

Gdzie w tym fokusie jest przepływomierz? Czy znajduje się gdzieś pomiędzy filtrem a przepustnicą? W mondeo mk2 dało się go wyciągnąć wykręcając tylko 2 śruby a tu nie wiem gdzie jest.

Czym wyczyścić przepustnicę? Nadają się do tego środki do spryskiwania na pracującym silniku, czy lepiej ją wyciągnąć i wyczyścić odtłuszczaczem lub innym specyfikiem?

Mam ELM327, na co zwrócić uwagę przy diagnozowaniu? Jak odczytać położenie przepustnicy? Program Piston na androidzie pokazuje wartość w %, np. na jałowym biegu, przy postoju pokazuje wartość 14,9%. Czy da się odczytać EGR przez ELM? Będzie widać jego pracę w trakcie falowania? Czy da się odczytać parametr "czujnik przepływu powietrza"? Piston niestety pokazuje N/A nie wiem czy ten program tego nie odczytuje czy czujnik jest uszkodzony.

Ostatnio edytowane przez st_patryk ; 25-05-2018 o 11:14
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem