Temat: [Mondeo 2000-2007] Świece żarowe grzeją za długo
View Single Post
Stary 20-05-2019, 14:15   #26
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał kamilns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba Ci pisałem ze sprawdzałem u siebie i wszystko masz ok! Obrażac innych umiesz a czytać ze zrozumieniem nie? 30 sekund to one grzeja nie po uruchomieniu silnika a po uruchomieniu zaplonu. Nie wierz ze wszystko co pisza na forach bo wiekszosc tych ludzi nie ma zielonego pojecia o niczym a pozniej powielasz takie farmazony i śmiesz jeszcze sie z kimś kłócic ze tak ma być.
Napisałeś, że u Ciebie też grzeją po odpaleniu, a nie, że grzeją 2 minuty. Z Twojej wypowiedzi nie wynikało, że masz dokładnie takie same czasy. Piszesz abym nie wierzył we wszystko co piszą na forach, a jednoczesnie chcesz abym wierzył bezgranicznie w to co piszą inni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak mam sprawdzić czy ktoś pisze prawdę czy nie? Jedyna opcja w tym przypadku to chyba nagranie filmiku, czyli najlepiej gdybyś nagrał jak długo grzeją u Ciebie i podesłał. Nie powielam farmazonów tylko podaje to co znalazłem w necie od ludzi, którzy podobno mierzyli u siebie plus jak jest u mnie z nadzieją, że ktoś sprawdzi u siebie jakie jest czas pracy świecy po odpaleniu i potwierdzi czy to ma byc 2 minuty jak u mnie czy 30 sekund.

Tak jeszcze odnośnie teorii forumowych i tego co napisałeś. To pytałem w ASO ile powinny wynosic czasy grzania świec i otrzymałem odpowiedź, ze faza wstepna 8 sekund, a faza wtórna czyli po uruchomieniu silnika to 30 sekund. Do tego faza wtórna jest przerywana gdy obroty przekroczą 2.5k rpm, a u mnie dzieje sie to dopiero przy ponad 3k rpm. Dlatego tak drążę i liczę, że ktoś pokusi się o pomiary tak jak ja to zrobiłem, bo kompletnie nie zgadza sie to co jest u mnie z tym co mówi ASO i znalazłem w sieci. Jednak póki co tutaj to albo na grzejącym sie kablu ludzie się skupiaja albo piszą, że tak ma być. To w końcu ma byc tak jak ASO mówi czy tak jak na forum?
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę

Ostatnio edytowane przez sawekfan ; 20-05-2019 o 14:38
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem