View Single Post
Stary 20-11-2018, 15:30   #23
kiniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2008
Model: S-Max Vignale AWD
Silnik: 2,0TDCI 190km
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dzwonłeś do Sędziszowa do SOTO SERWIS ?
Od lat polecana firma od napraw automatów. Obawiam się tylko ( a raczej jestem pewien ), że są fachowcami w tiptronikach i mult..... O PS na ich stronie nic nie pisze , ale warto zapytać.

Dzwoniłem do nich jako pierwszych. W Sędziszowie gość mi pododdział że Powersfiftów nie robi bo tam nie ma co naprawiać. Podzespoły są nierozbieralne i nie można kupić części zamiennych. Jego zdaniem skrzynię PS to jednorazowe dziadostwo i się w to nie bawi.

Bump:
Cytat:
Napisał Piotr_V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego przed wymianą oleju zleć dla świętego spokoju przeczyszczenie zespołu mechatronicznego i dokładną analizę oleju pod kątem ciał obcych, jeśli olej nie był zmieniany, wyczyszczenie mechatroniki jest jak by najbardziej tutaj wskazaną czynnością, przy okazji mogą pomierzyć zawory czy wszystkie są ok eektrycznie, może któryś już nie domaga i trzeba go od razu wymienić a przynajmniej będzie pewność że sprzęgło jest w dobrym stanie jeśli nie będzie ciał obcych i zbyt dużej ilości opiłków metalu. Podejrzenie moje jest takie że sensor prędkości wałka wejściowego jest oblepiony opiłkami co zaburza jego pracę więc czasem ma takie drgawki albo wali tryb awaryjny.
Jak pisałem olej już wymieniłem. Auto obecnie ma 125kkm. Wcześniej olej był wymieniany przy 62kkm też w ASO. Mistrz serwisu powiedział mi że zwrócili uwagę na olej i podobno był w bardzo ładnym stanie. Zero opiłków metalowych co pan mistrz skwitował że ze skrzynią nic złego się nie dzieje.
kiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem