Temat: [Focus 2014-2018] Większy, niż zalecany akumulator
View Single Post
Stary 29-09-2020, 15:48   #1
Pablo6736
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Nysa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 L Ti-VCT GDI I4
Rocznik: 2017
Postów: 13
Domyślnie Większy, niż zalecany akumulator

Cześć. Stałem się posiadaczem wspaniałego egzemplarza Focusa MK3 2.0 160KM w wersji z Kanady. Wszystko jest super, autko naszpikowane jest elektroniką, jednak moje obawy budzi zamontowany tam akumulator. Wygląda na jakiś noname 59Ah i chyba 550(A). Po poprzednim aucie, który był dieslem został mi prawie nowy akumulator 70Ah 770(A) z Centry. Teoretycznie gabarytami pasuje do Focusa jednak moje pytanie brzmi czy mogę ten akumulator zamontować, jeśli zalecane fabryczne do niego akumulatory są nieco słabsze. Czytałem pełno opinii na internecie, jednak na każdej stronie podają co innego. Co Wy o tym sądzicie? Czy nic się nie stanie? Ktoś w swoim Focusie coś takiego zmontował? Alternator da radę go ładować? Gdzieś wyczytałem, że prąd, jaki podaje ten alternator to 150A, więc o ile to prawda moim zdaniem powinien dać radę, ale w tych tematach jestem totalnie ciemny. Dzięki z góry za pomoc. Nie mogłem znaleźć podobnego tematu na tym forum. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pablo6736 jest offline   Odpowiedź z Cytatem