Temat: [S-MAX 2015- ] Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu
View Single Post
Stary 07-06-2019, 16:25   #1
Osinskiluk
 
Postów: n/a
Domyślnie Dziwny dźwięk przy puszczeniu gazu

Witajcie.

Od około miesiąca jestem posiadaczem s-maxa 2.0 EB 240km.
Samochod ma ok 1roku i 20k km. Kupiłem używany bo nowego się nie da z tym silnikiem, więc nie wiem czy tak było od nowości.
Zauwazylem że przy puszczeniu gazu w samochodzie pojawia się dziwny dźwięk. Ciężko go jakoś opisać bo to ani świst ani skrzypienie a tym bardziej nie zgrzyt czy stukot. Czasem słychać to cicho czasem głośniej, czasem około 1s czasem dłużej. (jak by to opisać to takie phufufufu z lekkim gwizdem gdzie długość dźwięku wydłuża się przez dodawanie fufufu xD) Mam wrażenie że dźwięk pokrywa się czasowo z synkiem powietrza z turbiny (zawór upustowy) który przy otwartych oknach słychać dość wyraźnie (swoją drogą czy to normalne że ta turbina tak psyka co puszczenie gazu? W innych turbo benzyna tego nie miałem)
Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy takiego silnika. Czy też macie taki dźwięk przy puszczeniu gazu? Najlepiej to słychać gdy:
Zamkniemy okna, jedziemy ok 40-60 km/h muzyka wyciszona oczywiście 😉. Z moich obserwacji wynika że nie ma znaczenia czy pałujeny czy jedziemy miejskim tempem między światłami. Nie znalazłem też zależności między sposobem jazdy a głośności długością tego dźwięku.
Strasznie mnie ten dźwięk denerwuje...

Ostatnio edytowane przez Osinskiluk ; 07-06-2019 o 16:27
  Odpowiedź z Cytatem