Temat: [Transit 2006-2014] Ogromne spalanie w 2.2 t 155KM- 16 l/100 km
View Single Post
Stary 03-12-2018, 20:08   #1
Albuś F.
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Brzeg
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci 155 KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Exclamation Ogromne spalanie w 2.2 t 155KM- 16 l/100 km

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Mam ogromny problem z Transitem L3H3 mk7 z 2012 r. silnikiem 2.2 tdci 155KM.
Samochód przy normalnym obciążeniu (ok. 500 kg narzędzi + 4 chłopa) pali ponad 16l/100 km, co wykazuje nie tylko pokładowy komputer, ale i ubywanie paliwa w baku. Tankowany najczęściej na stacji z orzełkiem, inne auta nie sprawiają większych problemów związanych z kiepską jakością paliwa.
Problem pojawił się rok temu, po kupnie palił ok. 12l, później coraz więcej i więcej.
Jakiś miesiąc temu pojawił się błąd DPF, pojechał do mechanika na wypalanie, z powodu podejrzenia zużycia wtryskiwaczy (jeden lał 120%, reszta po 90%), zostały założone nowe oryginalne. Mimo to problem ze spalaniem nie ustąpił i nadal postępuje.
Czasem zadymi sobie na niebiesko, czasem na biało, najczęściej na zimnym silniku. Nie ma odczuwalnego braku mocy, przyspiesza jak trzeba.
Z innych objawów, co jakiś czas dostaje wycieków oleju z różnych miejsc. np. miał 2 razy uszczelnianą misę olejową. Komputer pokazuje błąd P250D- poziom oleju silnikowego; zbyt wysoki. Olej oczywiście utrzymywany w połowie bagnetu (Valvoline 5w30), ale ubywa dość szybko.
Inną ciekawostką jest zapocony z oleju korpus zimnej strony turbo i intercooler, nie ma możliwości aby na jedno lub drugie kapał skądkolwiek, nie spotkałem się z czymś takim nigdy wcześniej.
Czy wiecie może od czego zacząć, jeden mechanik twierdzi że to turbo, inny że EGR się zaciął.
W wolnej chwili zerknę do turbiny, jak z luzami wirnika.
Będę bardzo wdzięczy za merytoryczną pomoc.
Albuś F. jest offline   Odpowiedź z Cytatem