Temat: [S-MAX 2006-2015] Błąd P0400 - EGR, T-MAP? AOWA Duratec
View Single Post
Stary 13-05-2019, 12:29   #1
domik100
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-08-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16V 145KM
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Błąd P0400 - EGR, T-MAP? AOWA Duratec

Od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem S-MAXa 2006 Duratec 2.0. Od poczatku wywala mi blad P0400 (i w zasadzie zadnych innych). Auto jest po remoncie (pierscienie olejowe poniewaz zlopalo olej + nowy rozrzad + remont glowicy).

Objawy:
- P0400
- Fuel Trim zwykle na +10 - +20 % (STFT+LTFT)
- IAT niezaleznie od dzialania EGR na w miare stalym poziomie ~30st.C (raz mialem na +60st.C)
- silnik pracuje prawidlowo na wolnych i wysokich RPM
- nagrzewa sie normalnie
- nieco wysokie spalanie (wynika pewnie z korekty dawki paliwa) ~11l/100km w miescie

Dzialanie:
- kupuilem EGR za25zl na A, wymienilem sam silniczek (góra EGRa), bez zmian.
- gdy wciskam palcem te sprezynke w EGR silnik sie dlawi i gasnie (prawidlowo), sprezynka chodzi w miare plynnie.
- samego EGR nie odkrecalem (slaby dostep do jednej z 2 śrub).

Pytanie - co moze byc przyczyna P0400, co jeszcze posprawdzac?
Kupilem nowy T-MAP za 40zl ale nie bardzo wiem jak sie do niego dostac - czy da sie go wymienic bez demontazu kolektora? w moim Mondku MK3 dostep jest banalnie prosty a tutaj...
podejrzewam T-MAP poniewaz IAT pod OBD sie nie zmienia. W mondku analogiczny silnik (duratec-he 2.0 '02) IAT dynamicznie reaguje na otwarcie EGRa poniewaz jak wiadomo czujnik jest w T-MAP ktory jest w kolektorze ZA EGRem wiec mierzy temp mieszanki powietrza i spalin.

W ogole strasznie malo w sieci jest postow odnosnie tego silnika (i od groma o duratec '02).
domik100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem