Temat: [Mondeo 2007-2014] jaki box dachowy kupić
View Single Post
Stary 01-02-2020, 17:51   #6
KSX
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 1.8L Duratorq-TDCi (125PS)
Rocznik: 2008
Postów: 20
Question Jakie macie boxy dachowe w Mondeo MK4 5d liftback

Pytanie jak w temacie:
Jakie macie boxy dachowe w Mondeo MK4 5d liftback?
Box ma służyć do przewożenia "wszystkiego" w drodze np do Chorwacji - nie jestem narciarzem i nie chodzi o box długi i wąski. Box będzie używany pewnie 2x do roku.
Zastanawia mnie przede wszystkim długość boxu, żeby była możliwość otwarcia tylnej klapy, czy i ile wystaje wam box poza górna granicę przedniej szyby?
Poczytałem Internety i o wystawaniu do przodu to przepisy mówią, że nie ma być więcej niż 1,5m od pozycji kierowcy (do przodu), max 0,5m poza obrys samochodu (co raczej nie grozi).
Mierzyłem dach i wychodzi mi, że idealny rozmiar to byłby max 170cm, tyle mniej więcej jest od przedniej szyby do krawędzi dachu, jak się go otworzy. Ale to jest mało, bo chciałbym box o pojemności > 400l, one sa dłuższe. TAURUS ALTRO 460 - 185 cm, Inter Pack Stella 520 - 178 cm.
Rozważam firmy ze średniej pólki cenowej: Taurusa, Interpaca (inne propozycje? Thule za drogi).
Bazowy chcę kupić używane belki oryginalne Forda.
Napiszcie, jakie macie (sprawdze sobie wymiar), czy wystają do przodu i czy to przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(kupię belki bazowe do MK4 2008 5d, bez relingów)

Ostatnio edytowane przez KSX ; 01-02-2020 o 17:56
KSX jest offline   Odpowiedź z Cytatem