View Single Post
Stary 18-09-2019, 17:35   #13
3dru
ford::beginner
 
Imię: Dru
Zarejestrowany: 14-09-2019
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Niepokojące działanie automatycznej skrzyni biegów

Cytat:
Napisał Piasek80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmień statycznie, normalnie jak się zmienia, jeżeli filtr oleju też podlega wymianie to koniecznie z filtrem, jeżeli przy tym należy zrobić jakąś adaptację skrzyni komputerem czy reset/korekcję jakiegoś licznika skrzyni niech zrobią i obserwuj. Po mojemu będzie lepiej.

Dzięki za podpowiedzi, udało mi się dorzucić do umówionej wymiany rozrządu również wymianę oleju w skrzyni.

Kilka chwil temu odbierając auto z serwisu otrzymałem kilka informacji od mechanika, który się tym zajmował:
- Wymieniony rozrząd jest w całkiem dobrym stanie, oznajmił że faktycznie może mieć zaledwie 40tys przebiegu, a jeśli to prawda to zapewne nikt tu nie cofał licznika.

- Olej w skrzyni również był w nie najgorszym stanie, nie było też braków (7L zeszło i 7L weszło)

- Przy wymianie oleju skrzyni wymieniony został także filtr

Z tego co zrozumiałem na temat skrzyni to tyle, że nie ma adaptacji, reset komutera został zrobiony. Skrzynia przeciąga na 2 i 3 biegu, wszystko może ulec poprawie, jednak nie stanie się to z dnia na dzień, trzeba przejechać około 100-200km. Jeśli po przejechaniu 200km nie będzie poprawy to być może problem będzie w "elektrozaworach" ?, które wymienia się oddzielnie na każdy bieg.

- Uczulił mnie także na obserwację i zachowywanie się auta. Jeśli skrzynia zacznie bardziej przeciągać 2i3 lub zaczną przeciągać pozostałe biegi to nie czekać i z powrotem do serwisu.

Trochę mnie to wszystko uspokoiło, lecz piszę to wszystko na forum, by dowiedzieć się ile w tym wszystkim jest racji.
3dru jest offline   Odpowiedź z Cytatem