View Single Post
Stary 04-02-2020, 08:47   #1
koko887
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 DURATEC
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cześć wszystkim.

Od niedawna jestem posiadaczem Fuzji. Silnik 1.4 DURATEC 80KM. Rocznik 2005.

Mam problem z tym, że po odpaleniu silnika jego obroty jałowe wynoszą ok. 1500 obr. Po nagrzaniu obroty się raczej trzymają (może spada nieznacznie). Ogólnie dźwięk wydaje mi się trochę dziwny. Mam 3 pytania:

1. Czy można jakoś mechanicznie poprawić te obroty? Podobno w tych silnikach jest jakiś zawór biegu jałowego (odpowiednik krokowca), który można przeczyścić, ale za chiny nie mogę go namierzyć. Ogólnie wszystkie zdjęcia tego zaworu jakie znajduję, dotyczą innych modeli Forda i sam już nie wiem, czy w Fusionie w ogóle coś takiego jest. Ewentualnie może jest jakaś manualna regulacja tych obrotów?

2. Czy winą tych wysokich obrotów może być jakaś nieszczelność? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie takiej nieszczelności szukać? Która rura najczęściej pęka?

3. Posiadam kabelek OBD II VAG-COM i takie małe urządzonko ELM 327 na bluetooth. Czy którymś z tych urządzeń jestem w stanie odczytać błędy i parametry pracy oraz dokonać zmian jakichś nastaw?

Wcześniej nigdy nie miałem Forda i w kwestii oprogramowania jestem zielony. Z góry dziękuję za wszelką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez koko887 ; 04-02-2020 o 09:31 Powód: Poprawa tematu.
koko887 jest offline   Odpowiedź z Cytatem