Temat: [C-MAX 2003-2007] Głośno pracująca klimatyzacja
View Single Post
Stary 13-08-2019, 21:03   #1
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Unhappy Głośno pracująca klimatyzacja

Witam serdecznie wszystkich Fordowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po przeszukaniu forum niestety nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, toteż czuję się zmuszony założyć nowy temat.

Posiadany przeze mnie od niedawna Focus C-Max Ghia z 2004r. cierpi na dziwną przypadłość - po uruchomieniu klimy słychać dziwny hałas, w dodatku jakby zschynronizowany z wciskaniem gazu. Rozwijając nieco bardziej - klimatyzacja pracuje stosunkowo głośno - hałas narasta wraz z przyśpieszaniem, przy czym po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Dodam też, iż sam nawiew chodzi cicho. Klima normalnie chłodzi, wręcz robi lodówkę w środku. Czyżby problem leżał po stronie sprzęgła/łożyska sprężarki?

PS. Dodam, że jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacją (wcześniejsze dwa były biednymi golasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), więc jestem nieco ciemny w temacie. Będę wdzięczny za wszystkie sensowne odpowiedzi.
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem