Temat: [Focus 2004-2008] ET - odsadzenie felg
View Single Post
Stary 27-04-2011, 16:42   #26
mati.m
ford::beginner
 
Avatar mati.m
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Szczecin
Model: Focus 2
Silnik: 1,6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2005
Postów: 10
Smile Odp: ET - odsadzenie

Cytat:
Napisał SzauPau Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomogę może na swoim przykładzie. Fabryczne odsadzenie do FF2 wynosi bodajże 52.5 mm. Im mniejsze zaś ET tym felga jest dalej na zewnątrz od piasty dlatego o ile mniejsze ET nie powinno zaszkodzić, o tyle już większe (>52,5) może IMO powodować ocieranie przy skręcie bądź inne objawy w zależności od szerokości felgi.
Sam ostatnio to przerabiałem, z tym że ja założyłem felgi 17" i ET u mnie wynosi równo 40 mm. "Na oko" mogę powiedzieć, że parę milimetrów może być jeszcze mniejsze, żeby koło nie wystawało poza obręb auta.
Co do felg z linków to IMO nie powinno być absolutnie żadnego problemu. A tym bardziej z oponą 205 mm szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam mam taką, z tym że felga jeszt szeroka na 7 cali i nie ma żadnego problemu.
Spytaj się jeszcze o średnicę otworu centrującego w feldze, bo może (tak jak u mnie) wystąpić konieczność dokupienia pierścieni centrujących.

Pozdrawiam i powodzenia!


Witam.

Mam pytanie odnośnie rozmiaru felg.
Czy felgi o rozmiarze ET35 i szerokości 8 cali będą pasowały do mojego focus mk.2?? Wydaje mi się przy tym ET i przy takiej szerokości felgi będą już wystawały poza nadkole. A czy szerokość 7,5` będzie jakoś znacząco lepsza?
Szukałem w mojej okolicy jakichkolwiek felg w tym rozmiarze, żebym mógł chociaż przymierzyć, ale niestety nic nie znalazłem.
Dodam, że szukam felg, które na moim focusie mk2 będą wystawały na równo z nadkolem.

Pozdro
__________________
Ford FOCUS mk2
mati.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem