Temat: [Transit 1994-2000] uszkodzony most, jakie warianty naprawy
View Single Post
Stary 15-05-2019, 16:57   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: uszkodzony most, jakie warianty naprawy

Wał po rozpięciu do wymiany łożyska powinien być wyważony. Radzę zacząć od tego, najlepiej byłoby gdybyś znalazł firmę która wyważa wał na samochodzie po zamontowaniu.

Co do łożysk kół - tak jak pisałem w poprzednim poście - uszkodzone łożysko z lewej strony zaczyna bardziej hałasować jako dociążone podczas jazdy w prawym łuku (i odwrotnie prawe łożysko). To łatwy i prosty sposób na sprawdzenie które łożysko padło. Pojedź z szybkością największego hałasu łożyska np. na jakiejś szerokiej pustej bezpiecznej drodze - odpowiednio skręcając wężykiem.
Jeżeli zmian natężenia hałasu nie ma, można podejrzewać łożyska wewnętrzne dyfra...

W jednym z moich starszych Transitów z mostem Timken most zaczął lekko wyć - wyjąłem główkę i trochę tak na czuja wykasowałem luz pomiędzy kołem atakującym i talerzowym. Ruszyłem tylko koło talerzowe, bo do regulacji koła (wałka) atakującego potrzebne są specjalne podkładki dystansowe - których nie miałem. Zdecydowanie pomogło, ale całkowicie tego dźwięku nie zlikwidowałem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem