Temat: [Focus 1998-2004] 1,8 tdci odpala i gaśnie.
View Single Post
Stary 30-01-2021, 09:33   #66
Tomek Opole
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2021
Model: Ford focus mk1
Silnik: 1,8 tci 115
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Ford focus 1,8 tdci pompa paliwa

Witam!
Opisze po krótce problem z fokusem. Silnik zgasł i już nie chciał odpalić, na manometrze podpiętym do pompy cr brak ciśnienia paliwa, pompa do wymiany.Kupiłem drugiego focusa w cenie złomu z dobrym palącym silnikiem. Przełożyłem pompę do mojego focusa podłączam manometr, ciśnienie ok 400 bar wydaje się ok, auto zapala chwile chodzi na wolnych obrotach wydaje się ok. Gasze i już nie mogę zapalić, podłączam manometr brak ciśnienia paliwa. Paliwo na kroplówkę nic nie daje brak ciśnienia. Ok myślę sobie pompa nie była nowa może nagle padła. Kupuje drugą pompę po przebiegu ok 150tys.z rozbitego auta, ładnie ciągnie paliwo z bańki ciśnienie na manometrze 400 bar, zakładam do auta,podaje paliwo z bańki odpala chodzi z 5 minut. Gasze auto i już nie zapali podpinam manometr, nie daje ciśnienia. Pompka wstępna zaciąga paliwo, mam wrażenie że przepycha na przelew większość paliwa, z króćca wysokiego ciśnienia leci ale przytykam to ciśnienie palcem.Pytanie czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi, jak w ciągu paru minut pompa/ a właściwie dwie pompy/ może stracić ciśnienie. Macie jakieś pomysły?
Focus 1,8 tdci 115km 2002r. 270000tys.
Tomek Opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem