View Single Post
Stary 11-02-2019, 10:52   #1
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Wymiana oleju i adaptacja Kraków, Krosno, Jasło

Hej,

kupiłem S-Maxa 2013 2.0TDCI 163hp parę miesięcy temu z 130k przebiegu. Podczas jazd próbnych nie wyczułem delikatnego falowania obrotów (rzędu 100-300rpm).

W sumie falowanie jest tak nikłe, że nieświadomi pasażerowie nie odczuwają bo prędkość praktycznie jest stała jednak ja to czuję. Wskazówka obrotomierza też potwierdza falowanie.

Wczoraj zrobiłem dokładne testy na zamkniętej prostej drodze przy różnych prędkościach i już wiem, że falowanie obrotów pojawia się tylko na 3 i 5 biegu we wszystkich trybach (D, S, M) od około 1300rpm. Dzieje się to przy jeździe ze stałą prędkością jak i przy zwalnianiu (nie zaobserwowałem przy przyspieszaniu bo auto na każdym biegu robi to świetnie).

Biegi 2, 4, 6 są absolutnie wolne od falowania obrotów. Bieg 1 trudno opisać - być może też się to zdarza.
Na każdym biegu samochód przyspiesza sprawnie i nie szarpie.
Stąd moje podejrzenia kieruję albo na samo sprzęgło od biegów nieparzystych albo na mechatronikę.

Jestem fanem wymian oleju szybciej niż książki każą więc chciałbym zrobić wymianę oleju w skrzyni (i filtrów jeśli jakieś są), a zaraz potem adaptację skrzyni.


Gdzie w Krakowie, Krośnie lub Jaśle (ew Tarnowie) znajdę dobrego człowieka co ogarnie wymianę oleju, a także adaptację skrzyni?
Jako, że jestem bardzo ciekawskim człowiekiem chciałbym też popatrzeć na proces (być może zadać kilka pytań), ale obiecuję nie komentować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak nie znajdę nikogo lokalnie pozostanie mi wycieczka do @tedi_k
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem