Temat: [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem
View Single Post
Stary 11-04-2019, 18:16   #508
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

U mnie była wtopa już przy odbiorze.
Pan który pokazywał co i jak się obsługuje w samochodzie, nie mógł go odpalić ,bo ktoś zapomniał dolać paliwa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po dolaniu paliwa, odpalił i niespodzianka, komunikat na wyświetlaczu "niskie ciśnienie oleju" . Wjazd na serwis i po kilkunastu minutach informacja że samochód zostaje ,muszą zamówić czujnik.
Jako że to był piątek popołudniu,dostaliśmy na weekend focusa z klekotem.
W poniedziałek telefon że samochód do odbioru,czujnik wymieniony.

W drodze do domu po około 40km zjeżdżamy z autostrady i znowu komunikat niskie ciśnienie oleju. Samochód wszedł w tryb awaryjny ,do momentu zgaszenia go i ponownego odpalenia na parkingu.

Dojechaliśmy do domu już bez przygód. Na drugi dzień telefon do ASO i umówienie się na kolejny dzień na sprawdzenie o co chodzi.
W ASO stwierdzono że czujnik jest OK, wgrano ponoć najnowszy soft do silnika i powinno być już dobrze.
Od tamtej pory żona zrobiła 1000km i jest z samochodu bardzo zadowolona,no może poza spalaniem... poniżej 7 litrów jakoś nie może zejść.

W ASO twierdzili że mieli kilka przypadków z tymi czujnikami (jakaś wadliwa partia) i że po wymianie problem (klient) nie wracał.
Śledząc ten temat nie widziałem żeby ktoś miał problem z tym czujnikiem.
Dla przypomnienia silnik 1,0 125KM

To tyle naszych przygód z focusem, jedyne co udało się wywalczyć to darmowy pierwszy przegląd.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 11-04-2019 o 18:18
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem