View Single Post
Stary 16-05-2017, 22:47   #1
sylwester78
 
Postów: n/a
Domyślnie zgrzyty w skrzyni biegów PowerShift - 2.0 tdci

witam Kolegów i Koleżanki Forumowiczów
od kwietnia jestem posiadaczem Forda Focusa z 2008 roku z silnikiem 2.0 tdci z automatyczną skrzynią biegów PowerShift i na początku wszystkich serdecznie witam i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przejrzałem archiwum i niestety nie znalazłem podobnego przypadku jaki dotyczy mnie dlatego proszę Was o pomoc

samochód ma przejechane 108 000 km - sprawdzone w ASO

1. po kilku dniach od zakupu auta zauważyłem zgrzytanie w skrzyni biegów na biegach 1, 2, 3 - porównując do manualnej skrzyni biegów, tak jakbym chciał wbić bieg nie dociskając sprzęgła i próbował zmienić bieg - odgłos zgrzytu czasami jest w miarę cichy a czasami dość głośny - nie ma reguły
objawy te nie występują cyklicznie - zdarza mi się przejechać dwa dni bez wyżej wymienionego efektu a trzeciego dnia - 2 lub 3 zgrzyty
obserwuję zarówno przy przyśpieszaniu jak i przy redukcji biegów

jak wspomniałem powyżej, Focus ma 108 tys km i nie był zmieniany olej w skrzyni biegów (mało jeżdżone przez poprzedniego właściciela, ostatnie dwa miesiące auto robiło tygodniowo około 10 km) - zmieniłem olej w zakładzie który specjalizuje się w skrzyniach automatycznych z nadzieją że był za niski poziom oleju ewentualnie olej był przepracowany i usterka zniknie - niestety bez pożądanego efektu - wszystko bez zmian - po upływie kilku dni czytając tematy na forum , żałuję że nie dopytałem o opiłki podczas wymiany oleju , niestety nie wiem czy były czy nie

2.biegi czasami są przełączane płynnie i praktycznie nieodczuwalnie a niekiedy pojawia się szarpanie przy zmianie biegów

3.dodatkowym objawem są drgania (falowanie) obrotów przy stałej prędkości

zakład specjalizujący się w automatach w którym byłem w okolicach lublina - zasugerował mi regenerację skrzyni - koszt około 7,5 tys. zł. - dla mnie dużo

dzisiaj byłem w ASO w Fordzie i diagnosta namawia mnie na wgranie nowszego oprogramowania (nie wiem czy fachowo to nazwałem) i adaptację skrzyni biegów - myślicie że to może pomóc ? , - jeżeli to nie pomoże kolejnym krokiem wg ASO jest wymiana skrzyni biegów - koszt około 12 tys zł. - masakra

bardzo Was proszę o wszelakie porady , wskazówki , podpowiedzi , pomoc

z góry dziękuję za pomoc

sylwek

Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-04-2021 o 16:50
  Odpowiedź z Cytatem