Temat: [Focus 1998-2004] 1.8 TDDi błąd P0149
View Single Post
Stary 10-06-2021, 09:40   #81
argoneek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2016
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Błąd P0149 zapowietrzanie układu paliwowego

Dzień Dobry.
Focus 1.8 TDDI 90 KM 2001 , od pewnego czasu walczę z pewnym problemem.
Jakiś 1.5 roku temu wymieniałem pompę wtryskową tzn starą zregenerowali i włożyli spowrotem.
Już od początku zaczęły się problemy z odpalanie . Rano zawsze odpala , gorzej jak pojadę do pracy postoi z 8h i już jest problem z zapaleniem. Kręci z 2-3 razy i odpali , sporo dymy z tego jest.
Wymieniłem świece , przewody paliwowe ,czujnik temperatury, filtr paliwa, sprawdzałem ustawienie pompy względem rozrządu , wymieniałem 2 wtryski bo były padnięte, dolewałem do paliwa środek na czyszczenie wtrysków, mam nowy aku., przez jakiś czas był spokój. Ale teraz problem wrócił.

Jak jest zimno to nie było problemu z odpalaniem . Praktycznie zawsze zapali od 1 strzała.

Teraz jak się robi ciepło i postoi w słońcu jak jest tak z 28 stopni to zawsze się zapowietrza. Kręcę 2-3 razy i zapala . Po podłączeniu pod komputer pojawia się błąd P0149 czasami się pojawiał błąd P1564 (ale to rzadko raz albo dwa się pojawił)

Czy może coś pomoże mechaniczne ustawienie kąta wtrysku ( na fasolkach) a może wymiana czujnika wałka rozrządu ? (czytałem że też może powodować taki problem ) Czyżby pompa wtryskowa została źle zregenerowana ?
Jakieś pomysły jak się pozbyć uciążliwego problemu wracającego latem jak się robi gorąco .
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez argoneek ; 10-06-2021 o 10:54
argoneek jest offline   Odpowiedź z Cytatem