Temat: [Focus 2011-2014] Jak zamontować diodę wypalania DPF?
View Single Post
Stary 12-07-2022, 18:07   #78
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Jak zamontować diodę wypalania DPF?

Cześć, czy udało się Komuś uruchomić sygnalizację led wypalania dpf w 2.0tdci 2011r? Walczę od jakiegoś czasu z tym i niestety mam z tym problem. W skrzynce pod maską jest przekaźnik R3, podpinam plus pod pin nr 5, przewód do kabiny, masa wzięta z kabiny. Na krótko działa,czyli plus z akumulatora i led świeci. Uruchomiłem na chwilkę wypalanie z ForScan i led zaświecił, myślałem, że wszystko działa, ale z tego, co opisują posiadacze np S-Maxa przy otwieraniu drzwi led też błyska, tak też było u mnie. W kolejny dzień led nie błyska, przy otwieraniu drzwi, spróbowałem znów ForScanem i brak sygnalizacji. Myślałem, że może przegrzałem przy lutowaniu przekaźnik, kupiłem oryginalny używany i zamiennik, przewód dałem bez lutowania w gniazdo i włożyłem jeden i drugi przekaźnik i dalej nie pokazuje wypalania. Przy otwieraniu drzwi czasami led błyśnie, ale to rzadko. Teraz zastanawiam się, czy w FFIII 2.0tdci jest problem z takim podpięciem, czy coś mi padło i nie będzie w ogóle wypalał? Piny wydają się ok w podstawie przekaźnika i na pin 3 jest plus.
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem