Temat: [Focus 2014-2018] Ogrzewanie postojowe
View Single Post
Stary 07-03-2023, 06:16   #24
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Webasto

Witam szanownych kolegów kolejny problem z moją foką. Problem dotyczy ogrzewania postojowego. Do dnia wczorajszego po odpaleniu auta po chwili załączało się dogrzewanie silnika które elegancko fulało cały czas do momentu osiągnięcia odpowiedniej czy też książkowej temperatury. Wczoraj zauważyłem jednak po odpaleniu auta że oczywiście Webasto się załączyło dogrzewanie silnika hulało jak trzeba po czym po pięciu minutach zgasło. Odczekałem chwilę było dosyć zimno więc temperatura nie zdążyła się zbyt mocno nagrzać odpaliłem auto po czym usłyszałem charakterystyczne cykanie jednak na cykaniu się skończyło pocykało z 15-20 sekund przestało cykać silnik niedogrzany Webasto się nie załączyło. Próba włączenia z pozycji auta ogrzewania postojowego teraz lub na zadaną godzinę i datę również nie przyniosły efektu. Poczekałem do rana aż auto porządnie ostygło. Dziś rano odpalam auto i Webasto się załączyło słychać najpierw cykanie a później rozkręcanie się dym i elegancka równa praca po czym niestety znów po jakichś pięciu minutach zgasło i tyle. Przejechałem kawałek miasta wstąpiłem do sklepu wróciłem odpaliłem auto po chwili usłyszałem cykanie i znów na cyganie się skończyło. Czy ma ktoś może pomysł co może być przyczyną takiego zachowania bo do tej pory było wszystko okej. Dodam tylko że ostatnio auto przeszło całkiem sporą naprawę między innymi wymiana chłodnicy i płynu chłodniczego filtr paliwa pompa paliwowa razem z pływakiem w zbiorniku wtryski pompa CR i generalnie po tej wymianie Webasto działało jak trzeba dopiero wczoraj zauważyłem ten problem. Zauważyłem też dziwne zachowanie ze wskazywaniem temperatury otóż po przejechaniu całkiem sporej ilości kilometrów auto mimo wszystko przynajmniej na wskaźniku nie nagrzało się tak jak powinno oczywiście później kiedy wyjechałem poza miasto i dałem gazu to w końcu dobiło do zadanej temperatury i ją trzyma jednak dobicie do odpowiedniej temperatury trwa moim zdaniem zdecydowanie dłużej przy każdym zatrzymaniu się auta na światłach czy na skrzyżowaniu widać zauważalny spadek temperatury po czym poruszeniu znów wzrasta utrzymuje się długo na niezbyt wysokim poziomie a potem dopiero idzie w górę pytanie czy tutaj problemem może być termostat czujnik temperatury chłodzącej czy ewidentnie jest to wina po stronie Webasto
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem