View Single Post
Stary 24-11-2016, 13:38   #16
zen_gac
ford::beginner
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 15-06-2015
Skąd: 86-200
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 Duratec-HE 92KW
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zaryglowany zamek -nie mogę otworzyć drzwi

Aktualnie sprawa wygląda tak:

-Odświeżyłem sobie temat dezaktywacji funkcji ryglowania po ruszeniu pojazdu i okazało się, że jednak można to zrobić z uszkodzonym zamkiem, udało się za pierwszym razem, po sprawnym "przejściu" przez kolejne punkty procedury.

- Później naszprycowałem WD40, jak radził @radekg32 , po kilku chwilach zacząłem szarpać tam czym się dało, na początku bez efektu.
Wypiąłem linkę, poszarpałem i wpiąłem ją wyżej - i okazało się, że zaczął działać zamek od środka, tzn. tę mniejszą klameczką można było w końcu wciskać i odciągać, co powodowało otworzenie drzwi. Niestety, nie jestem pewien, czy pierwotnie linka była wpięta niżej, czy wyżej a ja teraz poprawiłem swój błąd wpięcia linki poi poprzedniej próbie.

- Zamek przez 3-4 dni nie działał z pilota, ale mechanicznie od środka od i od zewnątrz można było zamykać i otwierać drzwi.

- Później (i to jest dziwne) przez 2 dni zamek zaczął działać w ramach zamka centralnego, jakby nie był uszkodzony. Ale niestety, od 2 dni znowu nie działa elektrycznie, ale co najważniejsze, mogę normalnie otwierać i zamykać drzwi klamką.

Prawdopodobnie jednak zamek do wymiany - chyba że za dużo tam teraz WD40 i trzeba by to oczyścić i wysuszyć. Spróbuję tak zrobić.

Pozdrawiam Wszystkich !
zen_gac jest offline   Odpowiedź z Cytatem