View Single Post
Stary 27-03-2019, 08:41   #24
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście masz rację - umawiasz się z dealerem. Samochodu nie ma i co? Każesz mu go wyczarować?
Nie wiem czy prowadziłeś kiedyś firmę ale od tego jest umowa. Są 2 kluczowe zapisy mówiące, że w przypadku nie wywiązania się z terminu dostawy strony przystępują do renegocjacji warunków umowy. Jeśli się nie zgodzę na zaproponowane warunki to mam prawo bez żadnych kosztów odstąpić od umowy. I w takim przypadku diler zostaje na placu z samochodem w wersji, powiedzmy lekko, "nie ubogiej", na którego znalezienie kupca nie będzie łatwo i zamraża sobie kasę. W moim przypadku mam pełne pole manewru bo to nie jedyny samochód w firmie i mam czym jeździć. Teraz to piłeczka jest po stronie dilera bo im dłużej zwleka to dla niego gorzej. W najgorszym wariancie dla niego, mogę odmówić przyjęcia tuż przed potencjalnym wydaniem mi samochodu.

Bump:
Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobom prowadzącym DG radzę na przyszłość zachować pewien bufor przy zamawianiu samochodu i nie planować tego na styk, to później nie będzie płaczu o uciekające podatki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jak trzeba na już, to lepiej brać to co stoi na placu.
Jak prowadzi się biznes to planuje się budżet. Zamawiając samochód w listopadzie zadałem pytanie sprzedawcy na zaproponowany przez niego termin 15.03.2019 r., czy wyrobią się z dostawą. Dostałem odpowiedź, że bez problemu i samochód będzie do odbioru prawdopodobnie jeszcze w lutym. Ostatecznie okazuje się, że pomylą się o min 2 miesiące.

Bump:
Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, tylko z tym na czas to nie do końca - bo to nie zawsze jest od nich zależne. Oczywiście mogą dawać dłuższe terminy - zgoda, ale to i tak jest wypracowywane z czasem na zasadzie doświadczenia, więc zawsze na początku klient oberwie, niestety.
Umowa wiążąca jest dla obu stron. Jeśli ja nie odebrałbym w terminie samochodu to musiałbym zapłacić 10% ceny. Uważasz, że byliby tak dobroduszni i odstąpiliby od tego ? Z drugiej strony to nie pierwszy samochód sprzedany przez nich i mają już doświadczenie co do dostaw. Nie wierzę też w to, że w przypadku nie wywiązania się z terminów produkcyjnych, sprzedawca nie ma z tego tytułu jakiejś rekompensaty finansowej.

Ostatnio edytowane przez fuji ; 27-03-2019 o 09:07
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem