View Single Post
Stary 26-04-2015, 12:24   #20
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał jacmal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten sam mostek który wcześniej posłużył do symulacji zamknięcia drzwi stworzyłem przez wypięcie tylko jednego pinu czarno-żółtego i od strony wiązki przewodów wchodzących do tej kostki połączyłem go z pinem czarnym tak aby było możliwe wpięcie kostki na swoje miejsce.
Piny po wyciągnięciu z wtyczki/gniazda można zaizolować i nie umieszczać z powrotem, będą sobie wisiały wewnątrz karoserii bezpiecznie.

Cytat:
Napisał jacmal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na marginesie to moja wiedza elektryczna jest prawie na poziomie bliskim zera.
Będę wdzięczny za informacje od kolegów elektryków czy mój pomysł nie spowoduje jakiegoś zagrożenia spięciem lub czymś podobnym.
No to miał kolega dużo szczęścia. Najmniejsze zło jakie mogłeś sobie wyrządzić mostkując jw. piny na ślepo bez schematu instalacji to spalenie bezpiecznika a większe to uszkodzenie np. modułu GEM czy komputera co jest trochę bardziej kosztowne.

A że skończyło się bez awarii to gratuluję.
U mnie skończyło się wymianą obu zamków (w obu majstrował poprzedni właściciel) na oryginały i teraz centralny śmiga, komunikaty są jak trzeba.
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez fufok ; 26-04-2015 o 14:07
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem