Temat: [Focus 2004-2008] Stuk przy redukcji 1.6 TDCI
View Single Post
Stary 27-06-2019, 17:46   #3
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: Stuk przy redukcji 1.6 TDCI

Witam,

Generalnie mam bardzo podobnie w swoim 1.8 tdci, szczegolnie na nizszych biegach 1-3 przy puszczaniu sprzegla delikatnym, lekko szarpie i slychac metaliczny stuk.
1 diagnoza mechanika padla na dwumase, ale po przejechaniu sie i sprawdzeniu mowil, ze jeszcze nie jest tak z nia zle.
Po szperaniu na forum padlo na poduszke reakcyjna (chyba tak sie nazywa, ta co laczy skrzynie do podwozia), niestety okazala sie ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podniesieniu samochodu zaczal lomem sprawdzac luzy, zawieszenie, gumy itp., okazalo sie, ze kiedy zlapal reka za 1 kolo, a drugim lekko ruszyl slychac bylo ten metaliczny klik, mowil, ze luz moze byc, ale u mnie jest zdecydowanie za duzy.
Na razie padlo na lozyska w skrzyni/satelity, niestety nie powiem czy pomoglo bo nie mam na razie czasu zostawic go na naprawe, ale moze nakieruje Ciebie to jakos.

Pozdrawiam i przepraszam za brak polskich znakow, klawiatura w pracy nie obsluguje :/
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem