View Single Post
Stary 29-09-2020, 17:52   #1
dawidwy
ford::amateur
 
Avatar dawidwy
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-09-2020
Model: Fiesta
Silnik: benzyna 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Question 4F27E 2009 benzyna 1.4 - potężne wibracje po wrzuceniu wstecznego

Cześć,

Przeglądałem forum w poszukiwaniu takiego wątku i wygląda na to, że nikt jeszcze się z tym nie zgłosił.

Kupiłem niedawno Fiestę w automacie i póki co jestem bardzo zadowolony, ale gnębi mnie jeden problem.

W pewnych scenariuszach użytkowania, po włączeniu biegu wstecznego i przytrzymaniu hamulca, auto wpada w wibracje. To właściwie nawet niedomówienie. Chodzi o potężny łomot, który rezonuje w całym samochodzie, a ten zaczyna się trząść jakby miał się zaraz rozpaść. Jest to turbostresujące i powoduje, że w panice przerywam manewr i wrzucam neutral. Drżenie całej budy zaczyna się od niewielkiej wibracji, która nasila się na przestrzeni kilku sekund, jeśli hamulec nie zostanie puszczony. Nie chcę sobie nawet wyobrażać, co by się stało gdybym kiedyś tego nie zrobił.

Przełączanie między trybami P-R-N-D nie odbiega od tego, czego spodziewam się po takim automacie - nie czuję i nie słyszę nic niepokojącego. W trybie Drive zmienia biegi całkiem przyjemnie.

Co więcej, przeprowadziłem test na pustym parkingu i auto bardzo sprawnie jedzie na wstecznym, bez żadnych niepokojących objawów. Dopiero próba przyhamowania przy cofaniu powoduje nawrót tego łomotania.

Na razie wymieniłem w serwisie olej oraz filtry w skrzyni, wraz z płukanką (niezwiązane z usterką, po prostu prawdopodobnie nikt tego przez 111 tysięcy kilometrów nie zrobił). Planuję obserwować, czy spowoduje to poprawę.

Problem ten początkowo wydawał się występować losowo (mam auto od kilku dni). Fiesta kilka razy cofała bez żadnych problemów, by przy kolejnej próbie wpaść w wibracje. Myślałem, że to dzieje się, kiedy cofam na krawężnik, pod lekką górkę, przy określonym skręcie kół - nic z tego. Kiedy podjechałem do serwisu, ni z tego ni z owego znowu zaczęło się to dziać na równym podłożu.

Internet podpowiada poduszki silnika.

Chłopak w serwisie, po obcowaniu z autem przez ponad dwie godziny, zaczął obstawiać elektrozawór odpowiadający za wybór wstecznego biegu.

Na pewno wrócę do serwisu za około dwieście kilometrów na ponowną diagnozę, jeśli sytuacja się nie zmieni, i zapewne zaktualizuję ten wątek dla potomnych - ale w międzyczasie: czy ktoś miał podobny problem? Pomysły, sugestie?

Z góry dzięki,
Dawid
dawidwy jest offline   Odpowiedź z Cytatem