View Single Post
Stary 04-10-2018, 13:16   #41
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Fajnie jest zmienić Dv na np. forge seryjna nie utrzyma wyższego ciśnienia w zestawie sa sprezyny ,wybierz tą średnio twardą ale twardszą niż seryjna (pisaliśmy o tym wyżej z Clinerem) któremu jeszcze raz dziękuję za dużą pomoc. Następnie warto zamienić gruszkę na np. Turbosmart jest twardsza. Mondeowe gruszki w 2.5 czesto padają i zawieszają się. Sprawdz czy przewody od bs nie są pozamieniane. U mnie były, mechanicy sie zbyt spieszyli. Zwróć uwagę na filtr powietrza czy nie jest zapchany, najlepiej wymień na jakiegoś dobrego mann, lub sportowego K&N (wkładka) Cliner pisał że jako że jest to filtr olejowy ,może zabrudzić dolot i maf, ale nie potwierdzam tego, po pół roku od zalozenia kaena rozbierałem dolot maf kolektor i co sie dalo w celu sprawdzenia szczelności, i dolot jest czysty jak łza.
Generalnie fajnie jest też wymienić wtryski na rs-owe, właściwie u mnie to odmieniło oblicze auta. Po ponownym strojeniu szarpanie znikło i pojawiło się 285KM oraz 445Nm . Narazie auto jeździ perfekcyjnie, Auto ogarniał Heko poradził sobie z nim perfekcyjnie, nie wspominając już o mega uprzejmej obsłudze i wyczerpujących odpowiedziach nawet na moje najgłupsze pytania. Dołączam wykres.

Bump: A tak jeszcze spytam , czy ten bs to dobry jakiś założyłeś? U mnie po zmianie bs szarpanie wystepowalo 80% rzadziej a po ponownym strojeniu znikło całkiem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg cbdeba4615e2c829gen.jpg (62.1 KB, 69 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matique ; 04-10-2018 o 14:01
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem