View Single Post
Stary 23-10-2019, 09:28   #1
Quests
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-10-2019
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Szarpie na biegu jałowym, duże spalanie.

Witam kolegów.

Od 2 tyg posiadam Focusa 2008 1.6 Zetec. Problemy są w nim dwa. Po pierwsze jest to szarpanie silnikiem na biegu jałowym. Na zimnym silniku pracuje wręcz jak diesel, zaś kiedy się rozgrzeje dźwięk silnika się stabilizuje a szarpanie maleje, ale wciąż jest odczuwalne, jednak nie jest już tak agresywne. Szarpanie przenosi się do kabiny. Są to mniej lub bardziej regularne szarpnięcia, połączone z lekkim falowaniem obrotów. Druga sprawa to spalanie. Na dzień dzisiejszy jest to około 11.5 w cyklu miejskim. Wymieniłem świece, sprawdziłem rezystancje cewki multimetrem, na wyjściu miała trochę mało, bo 8.9 ( nominał 10,2 ) na wejściu było ok. Kable nie maja przebicia. Prosty interfejs OBD2 pod który podłączyłem auto, nie pokazał żadnych błędów. Oczyściłem też przepustnice, zauważyłem że dolot był od środka pokryty olejem a na dnie zebrało się go trochę.
Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły, co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Całe to szarpanie i paliwożerność spędzają mi sen z powiek ;P Dziękuję za wszelkie podrzucone rozwiązania.
Quests jest offline   Odpowiedź z Cytatem