Temat: [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego.
View Single Post
Stary 23-10-2017, 19:06   #4239
Payudo
ford::amateur
 
Avatar Payudo
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-12-2016
Skąd: Golub-Dobrzyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Koledzy mam pewne zapytanie do użytkowników mk5 z silnikiem diesel 2.0 TDCI 150 lub 180 KM. Kupiłem nówkę w wersji 2.0 150 KM, po około 6-7k kilometrów kolega Tomek z Bydgoszczy przestawił mi na 180KM. Niemniej jednak od samego początku mam pewien dyskomfort na jałowym biegu, szczególnie gdy się rozgrzeje, a mianowicie silnik trzęsie (ma wyraźne, nieregularne wibracje, które czuć w kabinie). Poza tym, jazda nim to sama przyjemność - byłem w serwisie przy 15k kilometrów by olej wymienili i rzucili okiem na ten problem. Na szybko jeden Pan stwierdził, który przyjmował samochód że pewnie wtryski są do korekty, ale po pełnej diagnostyce powiedzieli że wszystko jest w normie i że silnik musi się ułożyć, sugerowałem by na poduszki rzucili okiem, ale stanowczo stwierdzili że to niemożliwe. Mam obecnie prawie 20k od stycznia zrobione i nie wierzę w takie historie, że coś się musi ułożyć. Czy koledzy którzy mają taką samą jednostkę silnikową mogliby się odnieść do mojego problemu? Czy to przypadłość jednostkowa czy może ten typ tak ma? Druga kwestia tyczy się tylej klapy bagażnika (hatchback), a mianowicie u mnie trzeba mocno pomagać ręką by się uniosła - zwyczajnie teleskopy nie dają radę u mnie - czy wy też tak macie?

Pozdrawiam
Zbyszek
Payudo jest offline   Odpowiedź z Cytatem