View Single Post
Stary 20-02-2015, 12:49   #13
paxtonix
ford::beginner
 
Avatar paxtonix
 
Imię: Oluś
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Opole PL
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

# Polarny

0.2.13b.. wertuje temat Elm Configa już 4 dzień i jestem mniej więcej w połowie tego tematu http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170461

ale zdążyłem doczytać na początkach żeby nie urzywać 0.2.15 bo nie działa do mondeo..

Problem w tym że wywala cały czas komunikaty typu ELM timeout AT Z albo SI albo jeszcze AT WA i nie mogę w ogóle otworzyć portu przez ELMcfg. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam że testowanie prędkości na ELM w trybie offline nic nie daje. Musze być podpięty pod auto ( nie jestem do końca pewien czy wynika z tego fakt że ELM potrzebuje 12v zasilania z OBD a nie 5V z USB)

Zwróciłem uwagę też na pewną przypadłość. Kiedy ELM dłuższą chwilę jest podpięty ale nie wysyłam do niego żadnych komend np. ForScan-em to muszę go całkowicie odłączyć od zasilania bo po np 5 minutach bezczynności Forscan zgłasza błąd problem z interfejsem ELM itd...
Poszperałem też w internecie i znalazłem info na temat scalaków
PIC18F2580

Mają efekt pamięci który znika dopiero gdy napięcie spadnie ponizęj 0,7mV lub zwarciu 1pinu (MCLR - Memory Clear) z diodą LED OBD RX lub pinem 8 (vss)

Czytałem też u ruskich że ELM się zawiesza gdy wymusza się na nim prędkosć ale to dotyczyło chyba starszych wersji ELM Configa

---------------------------------------
Ujmę tak. Jest jakaś kolejność po zastosowaniu której w końcu wystartował u was ?

Bo nie powiem
Wkurza mnie fakt że Wy macie coś co Ja też mam i u was działa w domowych warunkach, a Ja jak zwykle muszę posmarować $$ żeby mi też działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe
paxtonix jest offline   Odpowiedź z Cytatem