View Single Post
Stary 07-03-2019, 22:04   #1
cmykpyk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 6
Exclamation LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

witajcie, chciałbym Was powiadomić o swoich problemach z instalacją VI generacji Prins w moim aucie. Widzę, że jest kilku użytkowników takiej instalacji na forum oraz trochę osób zainteresowanych jej montażem.

Od dokładnie 2lat posiadam model Tourneo Courier 1.0 ecoboost z tą instalacją założoną w salonie przed podjęciem samochodu. Do niedawna, poza dwoma drobnymi incydentami zaraz po wyjeździe z salonu, kiedy instalacja odmówiła pracy, wszystko działało spoko. Parę miesięcy temu zauważyłem, że samochód nieco ciężej odpala (ok 2sek na przekręconej stacyjce), po czym jeździ bez problemów. Jeździłem dalej bo szkoda mi było czasu by zostawiać auto w serwisie (jedno auto w rodzinie) z powodu takiej błahostki -myślałem.
Tydzień temu miałem przegląd gwarancyjny (ostatni -2letnia gwarancja), zgłosiłem kłopot z cięższym paleniem na gazie (na pb nie było tego kłopotu).
Pracownik serwisu forda powiedział, że znają problem i występuje we wszystkich fordach z ecoboost (nie wiem czy tylko 1.0) zagazowanych w ich salonie... (jeśli dobrze usłyszałem to mają 5 takich samochodów - Tarnów). Zostałem zapewniony, że za kilka dni podejmą się sprawdzenia jednego z tych aut wymieniając mu wtryskiwacze paliwa -jeśli to pomoże, to wymienią i w moim.
Niestety, auto moje nie doczekało tych kilku dni -padło 2 dni po przeglądzie 100km od miejsca zamieszkania. W jednej chwili podczas jazdy silnik zaczął bardzo nierówno pracować i kompletnie stracił moc. Odpala ale próba ruszenia z miejsca gasi silnik. Laweta. Od 4dni auto z powrotem w serwisie przy salonie. Dziś diagnoza -zapieczone wtryskiwacze paliwa -naprawa przewidziana na przyszły pon/wtorek.
Na instalację gazową wyłożyłem ok 9tys zł. Jeśli co dwa lata będę miał komplet wtryskiwaczy do wymiany to instalacja zwróci mi się... mhm. Został mi jeszcze 1 rok gwarancji od Prins -zapytałem czy mogę już teraz przedłużyć na kolejny rok (wg. wcześniejszych ustaleń ze sprzedawcą w tym salonie miał to nie być żaden kłopot -tylko formalność). Niestety, teraz słyszę tłumaczenia sprzedawcy, że w związku z brexitem, Prins "coś tam, coś tam" i nie wiadomo czy będzie opcja przedłużenia gwarancji.

Jeśli interesuje Was ten temat to będę informować o rozwoju sytuacji.
Ponadto, poza tą aktualną, krytyczną usterką były wcześniej drobne incydenty kiedy instalacja odmawiała współpracy, mogę je też tutaj opisać jeśli będzie zainteresowanie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190304_090952_HDR.jpg (95.0 KB, 143 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190304_090954_HDR.jpg (92.6 KB, 108 wyświetleń)
cmykpyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem