View Single Post
Stary 12-03-2019, 17:52   #10
cmykpyk
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: LPG VI gen. Prins Ecoboost 1.0 - kłopoty po 2 latach

Odebrałem właśnie naprawiony samochód. Kpl. wtryskiwaczy wymieniony. Jeździ.

Co do przedłużenia gwarancji prins -wciąż nie wiadomo czy to wykonalne -będę informować jak dostanę ostateczne info.

Na szczęście na nowe wtryskiwacze przysługuje w ASO 2-letnia gwarancja i to pomimo faktu jazdy na lpg (tak mnie zapewnił pracownik forda -serwisant). Więc gdy tylko pojawią się pierwsze objawy kłopotów z wtryskiwaczami w tym czasie, to należy się zgłosić na wymianę gwarancyjną (trzymajmy więc kciuki by padły za niecałe 2 lata -sick!).

Zapytałem o koszt kompletu takich wtryskiwaczy gdyby przyszło to zrobić bez gwarancji -padła kwota ok 1200zł (chyba niecałe).
Nie wiecie może, czy to się da/warto regenerować?

Podpytałem też serwisanta o trochę więcej szczegółów jeśli chodzi o przygody innych fordów z tą instalacją. Nie ukrywał on w ogóle, że jest to dobrze znany im problem, i sam powiedział, że decyzja forda o współpracy z prinsem to był -cytuję: "strzał w kolano". Okazuje się, że na ten problem z szybką śmiercią wtryskiwaczy, najbardziej narażone wydają się być właśnie wersje 1.0eb. Większe pojemności zdają sobie lepiej radzić z tą instalacją (co nie zmienia faktu, że w mniejszej skali ich również to dotyczy). W ogóle w moim przypadku -przy 25k km, był to przypadek bardzo wczesnego zajechania wtryskiwaczy. Tutaj może swój wpływ ukazał sposób eksploatacji auta. Samochód jest używany przede wszystkim, na bardzo krótkich, miejskich dystansach. Myślę, że gdyby policzyć średnią ilość czasu od odpalenia samochodu do jego gaszenia w "statystyczny" dzień roboczy to wyszło by ok 5minut. Jeśli to krótkie dystanse i częste gaszenie/włączanie silnika tak na to wpływa, to ciekawe jak by się ta instalacja sprawdziła z systemem "start/stop" który chyba też był opcją w niektórych 1.0eb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jazda raczej dynamiczna, ale też nie a la sebix z alfy (bez urazy dla alfy...).

Cytat:
Napisał LEŚNICZY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba to twoje pierwsze auto w gazie , bo benzyny musisz mieć 1/4 baku żeby przeżyła pompa paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, to moje pierwsze auto w gazie i nie wiedziałem, że jest jakieś "wymóg" co do tej ilości paliwa w baku. Czy dotyczy to też tej instalacji (VI-gen)? Ta sama pompa przecież i tak non stop pracuje bo pompuje lpg, czyż nie?
cmykpyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem