View Single Post
Stary 19-01-2022, 23:06   #4
Mario80
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: SZCZECIN
Model: Skoda Rapid
Silnik: 1.4TDI 90PS DSG
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: LPG do 1.5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Piotr.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja założyłem LPG do mojego Focusa 1.5 EB 182KM. Instalacja KME Nevo Sky Direct model 2, reduktor Silver S8, wtryski Hawk. Jest to instalacja z tzw. dotryskiem benzyny. Ogólnie jestem zadowolony, przejechałem na gazie ok. 6 tyś. km, średnie spalanie ciężko dokładnie określić bo teraz jak jest zimno to długo się jedzie na benzynie zanim się przełączy na gaz, ale na początku jak sprawdzałem w lato/jesień to wychodziło w granicach 10 LPG + 1,5 benzyny na 100 km. Samochód jest trochę słabszy na gazie niż na benzynie, ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy, na pewno na wiosnę będę chciał go lepiej dostroić bo teraz nie miałem na to czasu. Ogólnie na każde 100 przejechanych kilometrów wg. moich obliczeń oszczędności wynoszą przy obecnych cenach 10-15 zł w zależności od stylu jazdy, a instalacja kosztowała 4000 zł więc powinna mi się zwrócić po niecałych 2 latach. Jak ktoś jeździ po mieście to więcej będzie zużywane benzyny na dotrysk, nawet do 3 l/100km, a w trasie przy w miarę spokojnej jeździe można zejść do dotrysku w ilości 0,8 l/100km. Jak by co to pytaj to napiszę więcej. Pozdrawiam.
Edit: mam mały problem z szarpnięciem podczas przełączania na gaz - opisałem problem w nowym temacie w dziale LPG.
I jak sie sprawuje instalka?
Miales cos aktualizowane, regulowanie?
Jak spalanie Pb/LPG?

Ten silnik chyba szybko sie rozgrzewa, wiec przelaczenie na gaz rowniez powinno nastpic szybko w zimie?
Mario80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem