Temat: [Focus 2011-2014] prawe światło mijania, nie świeci
View Single Post
Stary 14-09-2019, 21:14   #1
asstellyte
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-09-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie prawe światło mijania, nie świeci

Cześć!

Stałem się szczęśliwy posiadaczem Focusa 1.0 z 2013 roku. W momencie zakupu popalone były żarówki w lampach przednich, wymieniłem wszystkie i wszystko wróciło do normy, poza prawym światłem mijania. I zacząłem wstępne dochodzenie. Żarówka H7 jest dobra, we wtykach nie ma nalotu ani rdzy. Zamieniłem lampy miejscami i druga lampa ma taki sam objaw, wina nie leży w lampie. Ustaliłem za pomocą próbnika, że we wtyku nie ma prądu.

I zacząłem szukać bezpiecznika odpowiedzialnego za lewą i prawą żarówkę drogową, ale w ogóle nic takiego nie znalazłem. Bezpiecznik F74 wg. instrukcji jest odpowiedzialny za mijania, ale po jego usunięciu znikają oba długie.

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie dalej szukać? Może jednak gdzieś są bezpieczniki, albo przekaźniki odpowiedzialne za poszczególne lampy?

Na forach zagranicznych piszą, że to może być wina Body Control Module, co ja rozumiem, skrzynka bezpieczników kabinowa. Może na to wskazywać fakt, że po odpięciu lampy lewej, na desce pokazał się komunikat spalonej żarówki, ale po odpięciu lampy prawej (tej z problemem), komunikat nie było. Mówią, że trzeba programować i ASO. Czy problem ze skrzynką to trudny i drogi kłopot? Czy faktycznie tylko ASO?

Będę bardzo wdzięczny za każdy gram informacji. Spędziłem już sporo czasu przy samochodzie, a przede mną przegląd.
asstellyte jest offline   Odpowiedź z Cytatem