View Single Post
Stary 12-11-2019, 07:36   #5
84marekl
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-02-2019
Skąd: Białystok
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Odp: P0316:00-28 wypadanie zapłonu, kto dokładniej to określi?

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypadanie zapłonu jest od zbyt ubogiej mieszanki w cylindrze. Może jechałeś na głębokiej rezerwie?
Przez ostatnie kilka lat jeździłem autami z lpg i ostatnio zdazyło mi sie jechac 2x na dość mocnej rezerwie ale tez ostatnio kilka razy było tak ze po odpaleniu auta nie pracowal jak by na wszystkich cylindrach. Takie telepanie ustaje po kilku sekundach lub po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu.

Wymieniłem świece, auto odpala bez telepania ale jak obroty schodza do okolo 1k to troche falują. Sprawdziłem na kompie dwa dni pod rząd i był błąd, chyba ze kolega nie wykasował go po pierwszej diagnostyce.

Dzis jade zamontowac orginalne sciece bo wczesniej wymieniłem na ngk, a mechanik od fordów mowił, że czasami zamienniki robią figle. Pózniej podkoczę do kumpla wykasowac błąd i zobaczymy co będzie jutro.

Bump:
Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypadanie zapłonu jest od zbyt ubogiej mieszanki w cylindrze. Może jechałeś na głębokiej rezerwie?

Dodatkowo znalazłem taki filmik pokazujący podobno typową usterkę w 2.0eb, czyli wypadanie zapłony od złej mieszanki i przypieczonych pierścieni.

https://www.forte-nwe.pl/usterki-w-silniku-ford-s-max-2-0-ecoboost-brak-mocy-i-wypadanie-zaplonow
84marekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem